Günübirlik Sapanca, Maşukiye, Kartepe

Turizm Bakanlığı’ndan kokartlı profesyonel rehberler eşliğinde gezi Lüks otobüsler ile ulaşım Çevre gezileri Etstur ikramlarıMaşukiye’de köy kahvaltısı Maşukiye’de öğle yemeği (Kiremitte balık, köfte, sucuk veya tavuk)Gezi hizmet bedeli


Iletisim Formu

Gönder
Tur Programi
1.GÜN İstanbul 'dan Hareket, Sapanca Gölü, Maşukiye'de Köy Kahvaltısı, Kartepe, Maşukiye'de Öğle Yemeği, Dönüş Yolculuğu Gezimiz saat 06.00’da Yenibosna Kütür Üniversitesi Otoparkı’ndan,

06:30’da Şişli Evlendirme Dairesi Otoparkı’ndan (Dolmabahçe Lunaparkı karşısı),

07:00’da Hasanpaşa Yeni Salıpazarı Otoparkı’ndan

07:20'de Çayırova Mc Donalds Önünden hareketle Sapanca’ya doğru keyifli yolculuğumuza başlıyoruz. Sapanca gölüne varmadan önce araç içerisinde rehberimiz Sıcak içecek ve Muffin Kek ikramında bulunuyor. Sapanca Gölü’ne vardığımızda yaklaşık 1 saatlik serbest zaman veriyoruz. Verilen serbest zamanda dileyen misafirimiz göl kenarında keyifli yürüyüş yapabilir, dileyen misafirlerimiz de deniz bisikleti kiralayarak gölün tadını daha yakından çıkartabilir. Buradaki gezi süremizin ardından aracımıza binerek köy kahvaltımızı almak üzere yazı ayrı, kışı ayrı bir güzel olan Maşükiye bölgemize varıyoruz. Kahvaltımızı alacağımız Maşukiye’deki restoranımızda bizlere ayrılan bölüme geçiyoruz. Şömine ateşi ve sobaların içimizi ısıtan sıcaklığında köy kahvaltımız servis edilmeye başlanıyor. Keyifli köy kahvaltımızın ardından dileyen misafirlerimiz keyif kahvelerini yudumlarken dileyen misafirlerimiz de verilen serbest zamanda Maşukiye Bölgesi’nde doğa ile iç içe güzel bir gezinti yapabilir. Verilen serbest zaman sonrasında aracımıza geçerek Kartepe’ye doğru hareket ediyoruz. Kartepe’ye vardığımızda yaklaşık 3,5 – 4 saatlik bir serbest zamanımız olacak. Bu süre içerisinde dileyen misafirlerimiz kiraladıkları ekipmanlar ile kayak yapabilir veya kızak ile kayabilirler(Hava şartlarına bağlı), dileyen misafirlerimiz de temiz havanın ve doğanın tadını çıkartıp kayak yapanları seyredebilir. Verilen serbest zamanımızın ardından aracımıza binerek Maşükiye’deki restoranımıza hareket ediyoruz. Geç kahvaltı yapmamızdan dolayı yaklaşık saat 15.30 - 16.00 arası öğle yemeğimizi almak üzere restoranımızda bizlere ayrılan bölüme geçiyor ve tercihimize göre servis edilen lezzetli öğle yemeğimizi alıyoruz. Öğle yemeğimizin ardından aracımıza geçerek İstanbul’a doğru hareket ediyoruz. Bir sonraki gezilerimizde tekrar görüşmek üzere siz değerli misafirlerimize veda ediyoruz.

Maşukiyede Köy Kahvaltısı: Şelale Restoran; (Kızarmış Ekmek, Köy Tereyağı, Köy Balı, Köy Pekmezi, Beyaz Peynir, Zeytin, Reçel, Kaşar Peyniri, Domates, Salatalık, Biber, Sigara Böreği, Paçanga Böreği, Ortaya Kiremitte Sucuklu Yumurta, Ortaya Kiremitte Yöre Peyniri, Patates Kızartması, Limitsiz Çay)

Maşukiyede Öğle yemeği: Şelale Restoran; Kızarmış Ekmek, Tereyağ, Köy Balı, Kiremitte Peynir-Mantar, Seçmeli ana yemek [kiremitte alabalık, köfte, sucuk veya tavuk], salata, 1 içecek, Ev Baklavası, Çay )