Klasik Karadeniz

Turizm Bakanlığı’ndan kokartlı profesyonel rehberler eşliğinde gezi Otellerde 7 gece Yarım Pansiyon, Batum'da 1 gece oda kahvaltı konaklama8 sabah kahvaltısı ve 7 akşam yemeğiLüks otobüsler ile ulaşımÇevre gezileriEtstur ikramları Gezi Hizmet BedeliMüze Kart


Iletisim Formu

Gönder
Tur Programi
1.GÜN Cuma / İstanbul Buluşma Noktaları ve Hareket Gezimizin ilk günü; 22.45’te Yenibosna Kültür Üniversitesi, 23.00’te Şişli Evlendirme Dairesi Otoparkı’ndan, 24.00’da Hasanpaşa Yeni Salı Pazarı Otoparkı’ndan hareketle başlıyor.
2.GÜN Cumartesi / Samsun, Arkeoloji ve Etnoğrafya Müzesi, Atatürk Anıtı, Bandırma Vapuru, Terme, Ünye, Fatsa, Haznedaroğlu Konağı, Ordu, Boztepe Rehberimiz gezimizin ikinci gününde sabah erken saatlerde Çorum – Osmancık Dinlenme Tesisleri’ne varmadan önce kahvaltı paketlerini sizlere dağıtacak. Mola yerinde dileyen misafirler tesiste bulunan kahvaltı imkanlarından da ücretini ödeyerek yararlanabilirler. Mola sonrası otobüsümüz ile Havza/Kavak Yolu’ndan Samsun’a (Amisos) ulaşıyoruz. İlk durağımız Karadeniz Bölgesi’nin tarih ve arkeolojisini en iyi aktaran Samsun Arkeoloji ve Etnografya Müzesi olacak. Müze ziyaretinin ardından milli mücadelemizin simgesi olan Samsun Atatürk Anıtı’nda fotoğraf molası ve Atatürk'ü Samsun’a getiren Bandırma Vapuru’nun birebir rekonstrüksiyonunu görüp fotoğrafladıktan sonra Terme Ulusoy Tesisi’nde (Thermiskyra) öğle yemeği molamızı veriyoruz (ekstra). Öğle yemeğinin ardından Ünye (Onea) güzergahı üzerinden Fatsa (Phadassia)’ya varıyoruz. Deniz savunmasının en güzel örneklerinden birisi olan Bolaman Kalesi ve sivil mimarinin eski örneklerinden olan Haznedaroğlu Konağı’nı görüp fotoğrafladıktan sonra Ordu (Cotyora)’ya hareket ediyoruz. Ülkemizin en güzel şehir manzaralarından birisini görebilmek için Ordu Boztepe’ye çıkıyoruz (dileyen misafirlerimiz ekstra olarak teleferikle yapacakları 7 dakikalık yolculukla da Boztepe’ye ulaşabilirler). Boztepe’de verilen yeterli serbest zamanın ardından otelimize hareket ediyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

Kahvaltı :Otobüste dağıtılan Lunch Box ( sandviç – muz – gofret – meyve suyu – nane şekeri)
Öğlen Yemeği:Terme Ulusoy Dinlenme Tesisleri (Menü ve fiyat bilgisi genel şartlar kısmında belirtilmiştir.)
Akşam Yemeği: Tur ücretine dahil. Otelde açık büfe veya set menü olarak sunuluyor (tüm içecekler ekstra).
Konaklama: Sinema Otel / Ordu
Mola Tesisleri: Bolu Köroğlu Park Mola Tesisleri, Çorum - Osmancık Dinlenme Tesisleri, Terme Ulusoy Dinlenme Tesisleri
Rota: İstanbul – Bolu (259 km) – Osmancık (312 km) – Havza (90 km) – Kavak (36 km) – Samsun (41 km) – Terme (60 km) – Ünye (30 km) – Fatsa (25 km) – Ordu (35 km) Toplam: 878 km
3.GÜN Pazar / Tirebolu, Trabzon, Atatürk Köşkü, Ayasofya, Gümüşçüler, Kaçkarlar, Fırtına Vadisi, Çamlıhemşin, Çinçiva Köprüsü, Zilkale TUR FİYATINA DAHİL MİNİBÜSLER İLE ÇİNÇİVA KÖPRÜSÜ - ZİLKALE GEZİSİ
Gezimizin üçüncü gününde; otelde yapılan kahvaltı sonrası hareketle Gülyalı - Piraziz - Bulancak yoluyla antik adı Kerasus olan Giresun güzergahından Tirebolu’ya hareket ediyoruz. Mikroklima iklim özelliği dolayısıyla kaliteli çayı ile meşhur Tirebolu 42 Çay Fabrikası’nda üretim hakkında bilgi alıp fabrika gezisi sonrası çay keyfi yapıyoruz. Program bitimi sonrasında sahil yolu boyunca Giresun ve Trabzon’un sahil ilçeleri eşliğinde yolculuğumuza devam ederek Trabzon merkezdeki turumuza başlıyoruz. İlk olarak Türkiye’deki en güzel Atatürk Evleri’nden birisi olan Atatürk Köşkü’ne varıyoruz. Yapılan anlatım ve fotoğraf molası sonrası Kommenoslar Dönemi merkez kiliselerinden birisi olan ve şu an camii olarak kullanılan Trabzon Ayasofya’sı ilk durağımız. Ardından Trabzon’a özgü, gümüş kazaz ve hasır işlerinin tanıtılıp satışının yapıldığı Saray Gümüş’e gidiyoruz. Burada verilen serbest zamanın ardından Akçaabat’a geliyoruz. Akçaabat Nihat Usta’da serbest öğle yemeğimizi aldıktan sonra Kaçkar Dağları Milli Parkı’na gitmek üzere Çamlıhemşin’e hareket ediyoruz. Kaçkarlar’ın iki ayrı vadisi boyunca minibüslerle yayla turu yapıyoruz. İlk olarak Fırtına Vadisi’ni oluşturan iki koldan Büyükdere boyunca ilerleyerek ekosistemdeki endemik bitkilerin ve soyları tükenmekte olan hayvanların ana yaşam yeri olan Fırtına Vadisi’ne ulaşıyoruz. Cenevizliler’den kalma tek kemerli köprüleri yol boyunca görüyor ve en iyi şekilde korunarak günümüze kadar ulaşan Çinçiva Köprüsü’nü görüp fotoğraflıyoruz. Sonrasında ise bir tepe üzerine kurulmuş olan Zilkale’ye ulaşacağız. Zilkale’nin görülmesi sonrası günün sonunda otelimizde konaklamam üzere bir Laz köyü olan Dikkaya’ya geçiyoruz. Dileyen misafirlerimizle köy gezisi gerçekleştiriyoruz. Akşam yemeğinin ardından tulum eşliğinde horon otelimizde.

Kahvaltı : Tur ücretine dahil, otelde açık büfe olarak sunuluyor.
Öğlen Yemeği: Nihat Usta Restaurant / Akçaabat / Trabzon (Menü ve fiyat bilgisi genel şartlar kısmında belirtilmiştir.)
Akşam Yemeği: Tur ücretine dahil. Otelde açık büfe veya set menü olarak sunuluyor (tüm içecekler ekstra).
Konaklama: Dere Otel / Çamlıhemşin - Rize
Mola Tesisleri: Tirebolu 42 Çay Fabrikası, Saray Gümüş
Rota: Ordu – Trabzon (178 km), Çamlıhemşin (124 km) Toplam: 302 km
4.GÜN Pazartesi / Ayder Yaylası, Gelin Tülü Şelalesi, Kalegon, Sarp, Gürcistan/Batum, Gönye Kalesi, Botanik Parkı, Avrupa Meydanı TUR FİYATINA DAHİL MİNİBÜSLER İLE YÜKSEK YAYLA GEZİLERİ (Rakım 2360 m) KALEGON – AŞAĞI & YUKARI KAVRON
Gezimizin dördüncü gününde, otelde yapılan kahvaltı sonrası minibüslerimize biniyor ve vadinin diğer kolundan devam ediyoruz. Sırası ile Ayder Yaylası, Gelin Tülü Şelalesi ve Kalegon'u gördükten sonra Galer Düzü (1600 m) dağcılık merkezi olan Aşağı ve Yukarı Kavron Yaylası (2360 m) gezilerimizi gerçekleştiriyoruz. Gezi sonrası alacağımız öğle yemeğinin ardından otobüsümüz ile Sarp Sınır Kapısı’na hareket ediyoruz. TC Nüfus Cüzdanı ile Gürcistan sınır kapısını geçip komşu ülkede Batum iline ulaşıyoruz. Gönye Kalesi’nde panoramik fotoğraf molasının ardından Çoruh Nehri’ni geçerek Batum’a ulaşacağız. Dünyadaki bütün bitki türlerini barındıran Botanik Park’ı gezdikten sonra Gürcü mutfağının lezzetlerini doyasıya tadacağınız öğle yemeği molası veriyoruz. Orta Camii, Etnografya Müzesi, Şehir Parkı, Batum Limanı, Avrupa Meydanı ve Medea Anıtı gezilerinin ardından verilen yeterli serbest zaman sonrası konaklamak üzere otelimize hareket ediyoruz.

DİKKAT! AKŞAM YEMEĞİ ÜCRETE DAHİL DEĞİLDİR: BATUM KONAKLAMASINDA OTELDE AKŞAM YEMEĞİ BULUNMAMAKTADIR. MİSAFİRLERİMİZ BATUM’DA SERBEST OLARAK YEMEK YİYEBİLİRLER. REHBERİMİZ DİLEYENLER İÇİN YEMEKLİ GÜRCÜ GECESİNE REZERVASYON YAPTIRABİLİR. (Ortalama Kişi Başı 60 TL)
Kahvaltı : Tur ücretine dahil, otelde açık büfe olarak sunuluyor.
Öğlen Yemeği: Dere Restoran / Çamlıhemşin - Rize (Menü ve fiyat bilgisi genel şartlar kısmında belirtilmiştir.)
Akşam Yemeği: Tur ücretine dahil değildir. Serbest olup, rehber öneride bulunacaktır.
Konaklama: Leogrand Otel / Batum - Gürcistan
Mola Tesisleri:
Rota: Çamlıhemşin – Sarp (89 km), Batum (20 km) Toplam: 109 km

UYARI!
*Gürcistan’a ağrı kesiciler başta olmak üzere ilaç sokmak kesinlikle yasaktır. Konu ile ilgili detaylı bilgiyi rehberlerimizden alabilirsiniz.
*Gürcistan hükümeti eski, deforme olmuş, kenarları bozulmuş olan kimlik ile giriş yapmayı kabul etmemektedir.
*Nüfus cüzdanı ile Gürcistan’a seyahat edecek 18 yaşından küçük vatandaşlarımız, Gümrük Bakanlığı mevzuatı uyarınca anne ve babalarından birinin nezaretinde veya anne ve babalarının birlikte nezaretinde veya yanlarında bulunmayan anne ve babasının yazılı resmi (noterden alınacak) muvafakatini ibraz etmek sureti ile Türkiye’den çıkış işlemi yapabilecektir.
* 6 yaş üzeri çocukların kimliğinde fotoğraf olması gereklidir.
*Yurt dışından Türkiye’ye pasaportla giriş yapmış olan yabancı misafirlerin Gürcistan’a gidip Türkiye’ye dönebilmesi için Türkiye’ye çoklu (multiple) vize girişi almış olmaları gerekir. Ayrıca Gürcistan’ın pasaport ya da kimliklerin ait olduğu ülkelere olan vize protokolüne göre Vizeli – Vizesiz geçiş sağlanacaktır.
*KKTC vatandaşlarının Türkiye’ye giriş yaparken TC kimliklerini kullanarak girmeleri doğrultusunda Gürcistan’a TC kimlikleri ile girebileceklerdir. Avrupa Birliği pasaportuyla Türkiye’ye giriş yapan KKTC vatandaşları da Türkiye’ye dönebilmek için çoklu (multiple) vize almış olmaları gerekir.
*30.000 Lari veya üzerindeki meblağa tekabül eden Türk lirası / döviz / altın v.b bulundurmaları halinde, Gürcistan Gümrük memurlarına sözlü ya da yazılı olarak paralarını beyan etmeleri gerekir. Beyan edilmeyen paraya Gürcistan mevzuatınca el konmaktadır.
*Batum’a geçişte Sarp Sınır Kapısında yoğunluk yaşanabilir. Grubun çoğunluğunun isteği ve imzalı belge vermesi doğrultusunda çoğunluğun isteği gereği tur rehberi alternatif gezi düzenleyebilir.
5.GÜN Salı / Hopa, Cankurtaran Geçidi, Artvin, Borçka, Karagöl, Rize Bezi (feretiko), Rize Botanik Bahcesi, Rize TUR FİYATINA DAHİL MİNİBÜSLER İLE BORÇKA KARAGÖL GEZİSİ
Gezimizin beşinci gününde, otelde yapılan kahvaltı sonrası Türkiye’ye tekrar giriş yapıyor ve Hopa üzerinden Cankurtaran Geçidi’ne ulaşıyoruz. Verdiğimiz fotoğraf molasının ardından, geçidi aşarak Borçka ilçemize ulaşıyoruz. Borçka Baraj Gölü’nü gördükten sonra Sahara Yaylası ve Karagöl Milli Parkı’na gitmek için minibüslerimize biniyoruz. Ladin, göknar ve sarıçam ormanlarının içinden geçerek, ülkemizin el değmemiş biyosfer alanlarından birisi olan Çoruh Vadisi boyunca ilerleyip hayranlık uyandıran Karagöl’e varıyoruz. Dileyen misafirlerimizle yapacağımız doğa yürüyüşümüz sonrası keyifli bir piknik molası bizleri bekliyor. Borçka’ya dönüşümüzün ardından Rize merkeze varmadan Önce yöre insanı için hala önemini koruyan “feretiko” (Rize bezi) yapım merkezlerinden biri olan Zaimoğlu Rize Bezi Tesisleri’ne uğruyoruz. Kuman Türkleri tarafından yüzyıllarca önce Rize’ye getirilen, Hint keneviriyle; yani kendir ipiyle el dokuma tezgahlarında üretilen bu kumaş türünden yapılan ürünleri gördükten sonra otobüsümüz ile Rize merkeze hareket ediyoruz. Rize Botanik Parkı’nı gördükten sonra akşam yemeği ve konaklama için otelimize hareket ediyoruz.

Kahvaltı: Tur ücretine dahil, otelde açık büfe olarak sunuluyor.
Öğlen Yemeği: Karagöl’de alınıyor. (Menü ve fiyat bilgisi genel şartlar kısmında belirtilmiştir.)
Akşam Yemeği: Tur ücretine dahil. Otelde açık büfe veya set menü olarak sunuluyor (tüm içecekler ekstra).
Konaklama: Dedeman Otel / Rize
Mola Tesisleri: Zaimoğlu Rize Bezi Tesisleri
Rota: Batum – Sarp (20 km), Borçka (28 km), Rize (116 km) Toplam: 164 km
6. GÜN Çarşamba / Ovit Yaylası, Köhcer Yaylası, Ekşioğlu Yaylası, Biberoğlu Yaylası, Ovit Geçidi, Çaykara, Uzungöl, Trabzon TUR FİYATINA DAHİL MİNİBÜSLER İLE YÜKSEK YAYLA GEZİSİ (Rakım 2640 m) KARESTER YAYLASI
Gezimizin altıncı gününde; otelde yapılan kahvaltı sonrası hareketle Güneyce – İkizdere güzergahı üzerinden Ovit Yaylası, Köhcer Yaylası, Ekşioğlu Yaylası, Biberoğlu Yaylası, Karakovanlar, Çamlık Mevkii-Ilıca, Pazaryolu İspir güzergâhını izleyerek Ovit Geçidi’ne (2640 m) ulaşıyoruz. Ovit Gölü’nü görüp fotoğrafladıktan sonra yol boyunca Ekşioğlu, Biberoğlu, Köhçer Yaylası ve Karadeniz’in ünlü ballarının üretildiği geleneksel Anzer karakovanlarını gördükten sonra Karadeniz’in simgesi haline gelen Uzungöl’e hareket ediyoruz. Of’tan geçerek Solaklı Vadisi’ne sapıyoruz. Çaykara’dan (Katahor) geçerek Uzungöl'e (Saraho) varıyoruz. İlk olarak öğle yemeğimizi İnan Kardeşler Restoran’da serbest olarak alıyoruz. Yemek sonrası Muhteşem orman manzarası eşliğinde Karadeniz’in 30 ağaç çeşidinin aynı yerde yetiştiği bölgeyi keşfetmek için bizi bekleyen minibüslerimize binerek yüksek yaylalara doğru çıkmaya başlıyoruz. Karaster yaylasında Uzungöl’ü en yüksekten fotoğraflarken Karadeniz’in muhteşem doğasına bir kere daha hayran kalacak belki de kendinizi özellikle bahar aylarında daha çok karşılaştığımız bulut denizi manzarasında bulutların üzerinde bulacaksınız.. Dönüşümüzde Uzungöl’de verilen serbest zaman sonrası otelimize hareket ediyoruz.

NOT: Yüksek yaylanın hava koşulları (sis vb.) yüzünden gezilemeyecek olması ihtimalinde Uzungöl’de farklı bir yüksek yayla gezisi gerçekleştirilecektir.

Kahvaltı : Tur ücretine dahil, otelde açık büfe olarak sunuluyor.
Öğlen Yemeği:İnan Kardeşler Restoran / Uzungöl - Trabzon (Menü ve fiyat bilgisi genel şartlar kısmında belirtilmiştir.)
Akşam Yemeği:Tur ücretine dahil. Otelde açık büfe veya set menü olarak sunuluyor (tüm içecekler ekstra).
Konaklama: İnankardeşler Otel / Uzungöl - Trabzon
Mola Tesisleri:
Rota: Rize – İkizdere (35 km), Ovit (25 km), Of (65 km), Uzungöl (40 Km) TOPLAM: 165 km
7.GÜN Perşembe / Zigana Geçidi, Torul, Karaca Mağarası, Hamsiköy, Sümela Manastırı, Ordu Gezimizin yedinci gününde, otelde yapılan kahvaltı sonrası Maçka’ya hareket ediyoruz. İlk olarak Zigana geçidinden geçerek Torul üzerinden Gümüşhane il sınırları içerisinde bulunan Karaca Mağarası’nı görüyoruz. Gezi sonrası tekrar geçitten geçerek Hamsiköy’ü panoramik olarak görebileceğimiz bir noktada durarak mola veriyoruz. Belirlenen saatte Karadeniz denilince ilk akla gelen 1650 m yükseklikteki Karadağ'ın eteklerinde yer alan Sümela Manastırı’na ulaşıyoruz. Karadeniz Rumları arasında anlatılan bir efsaneye göre Atina'lı Barnabas ile Sophronios adlı iki keşiş aynı rüyayı görmüşler. Rüyalarında gördükleri yerde MS 365-395 tarihleri arasında kiliseyi kurmuşlar. Manastırın ilk olarak Anadolu’da sıkça rastlanılan Kapadokya kiliseleri tarzında inşa edildiği sanılıyor. Kilisenin ilk kuruluşu ile manastır haline dönüşümü arasındaki bin yıllık dönem hakkında fazla bir şey bilinmiyor. T.C Hükümeti izni ile 2010 yılından itibaren her yıl 15 Ağustos tarihinde Fener Rum Patriği Dimitri Bartholomeos Meryem Ana'nın göğe yükseliş günü olarak kabul edilen ve kutsal kabul edilen töreni yapıyor. Manastır gezisi esnasında Ayazma, Kaya Kilisesi ve su kemerlerini geziyoruz. Gün sonunda Trabzon ve Giresun’un sahil ilçeleri üzerinden otelimize hareket ediyoruz.

Kahvaltı: Tur ücretine dahil, otelde açık büfe olarak sunuluyor.
Öğle Yemeği: Saadettin Usta Tesisleri ya da Sümela Restaurant(Menü ve fiyat bilgisi genel şartlar kısmında belirtilmiştir.)
Akşam Yemeği: Tur ücretine dahil. Otelde açık büfe veya set menü olarak sunuluyor (tüm içecekler ekstra)
Konaklama: Balıktaşı Otel / Ordu
Mola Tesisleri:
Rota: Uzungöl - Trabzon (82 km), Maçka (25 km), Torul (48 km), Maçka (48 km), Sümela (20 km), Trabzon (45 km), Ordu (165 km) Toplam: 433 km
8.GÜN Cuma / Sinop, Sinop İskele, Tarihi Sinop Cezaevi, Maket Atölyeleri, Dranaz, Kastamonu, Safranbolu Gezimizin sekizinci gününde otelde yapılan kahvaltı sonrası ülkemizin Kuzey kısmındaki en uç nokta olan kentimiz Sinop’a hareket ediyoruz. Sinop merkezde ilk olarak bir dönem "Anadolu'nun Alkadrazı" tabiri ile de tanınan ve 1999 yılında kapatılarak müzeye çevrilen Tarihi Sinop Kapalı Cezaevi’ni gezmeye başlıyoruz. İlk olarak günümüzden Yaklaşık 4000 yıl önce bölgenin hakimi Gaskalar tarafından yapıldığı var sayılan 1887 yılında resmi olarak zindana dönüşen İç Kale’den gezimize başlıyoruz. Kırım Hanı Devlet Giray, Burhan Felek, Zekeriya Sertel, Halit Kıray gibi ünlü isimlerin yattığı koğuşları gördükten sonra avluda Sabahattin Ali’nin ceza evini anlatan şiirlerinden Aldırma Gönül’ü yazarken esinlendiği duvarları görebilirsiniz. Gezimiz sonrasında Maket Gemi Yapım Atölyeleri, romanlara ve türkülere konu olmuş tarihi hapishaneyi gezip, Sinop Limanı’nda öğle yemeği için mola veriyoruz. Dileyen misafirler, Sinop’ta nokul adlı lezzeti tadabilir, kendileri için maket gemi atölyelerinden bir tane küçük gemi alabilirler. Ardından belirlenen saatte Sinop’tan ayrılıyoruz. Dranaz Geçidi’nden geçerek Kastamonu Yolu’na devam ediyoruz. Konforlu Etstur otobüsleri ile yapılan keyifli yolcuğun ardından, akşam saatlerinde akşam yemeği ve konaklama için Safranbolu’da bulunan otelimize varıyoruz.

Kahvaltı: Tur ücretine dahil, otelde açık büfe olarak sunuluyor.
Öğlen Yemeği: Akliman Restoran’da yada serbest olarak alınıyor.(Menü ve fiyat bilgisi genel şartlar kısmında belirtilmiştir.)
Akşam Yemeği: Tur ücretine dahil. Otelde açık büfe veya set menü olarak sunuluyor (tüm içecekler ekstra).
Konaklama: Bağlarsaray Otel / Safranbolu - Karabük
Mola Tesisleri:
Rota: Ordu – Sinop (315 km), Taşköprü (122 km), Kastamonu (45 km), Safranbolu (90 km) Toplam: 572 km
9.GÜN Cumartesi / Safranbolu Gezisi, Eski Hükümet Konağı, Cinci Hanı, Cinci Hamamı, Saat Kulesi, Köprülü Mehmet Paşa Camii, Amasra, Bakacak Tepesi, Zonguldak Gezimizin dokuzuncu gününde otelde alınan kahvaltı sonrası hareketle ilk olarak Hıdırlık Tepesi’nden Safranbolu’yu yukarıdan görerek rehberimizden bilgi alıyor ve Eski Hükümet Konağı, Cinci Hanı, Cinci Hamamı, Saat Kulesi’ni fotoğraflıyoruz. Safranbolu’nun taş sokaklarını ve Tarihi Türk Evleri’ni görerek arastaların içine giriyoruz. Sonraki durağımız ise Köprülü Mehmet Paşa Camii. Avluda bulunan güneş saatini gördükten sonra İzzet Mehmet Bey Camii ve hemen altında halen işlevsel durumda olan Demirciler ve Bakırcılar Çarşısı diğer gezi noktamız. Son olarak Kaymakamlar Konağı’nı görerek ve Safranbolu Tarihi Meydanı’nda bulunan İmren Lokumları’nda verilen serbest zaman sonrası Amasra’ya hareket ediyoruz. Bölgeye özgü balık restoranlarında alacağımız yemeğin tadı uzun süre damağınızdan silinmeyecek. Yemek sonrası her biri el emeği göz nuru olan tel kırma ürünlerini bulabileceğiniz çarşı bizi bekliyor. Belirlenen saatte Zonguldak’a hareket etmek için toplanıyoruz. Fatih Sultan Mehmet'in gördüğü zaman “Lala Çeşm-i Cihan bu mu ola?”, yani “Dünyanın gözü bu mudur?'' diyerek hayranlığını gösterdiği Bakacak Tepesi’nden görünen manzara karşısında fotoğraf molası günü renklendiren bir detay oluyor. Sonrasında keyifli bir yolculuğun ardından Zonguldak’ta bulunan otelimize varıyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

Kahvaltı: Tur ücretine dahil, otelde açık büfe olarak sunuluyor.
Öğlen Yemeği: Ekstra olarak alınıyor. (Menü ve fiyat bilgisi genel şartlar kısmında belirtilmiştir.)
Akşam Yemeği: Tur ücretine dahil. Otelde açık büfe veya set menü olarak sunuluyor (tüm içecekler ekstra)
Konaklama: Dedeman Otel / Zonguldak
Mola Tesisleri:
Rota: Amasra (92 km) – Zonguldak (74 km) Toplam: 166 km
10. GÜN Pazar / Zonguldak, Herkül’ün Mağaraları, Gökgöl Mağarası, Akçakoca, Ceneviz Kalesi, Cuma Yeri Merkez Camii, Dilek Kuyusu, Yeni Camii, Konuralp Roma Harabeleri ve Konuralp Müzesi, İstanbul Gezimizin onuncu gününde otelde yapılan kahvaltı sonrası hareketle İlk Çağ’ın en önemli iki kehanet merkezinden biri olan Cehennem Ağzı Mağaraları’nı (eğer açık ise) geziyoruz. Ardından kollarıyla birlikte toplam 3350 m uzunluğu ile Zonguldak’ın en uzun 2. mağarası olan Gökgöl mağarasını (eğer açık ise) gezeceğiz. Mağara gezimiz sonrası Roma ve Bizans dönemlerinde Diapolis adıyla önemli bir liman ve ticaret merkezi olarak tanınan Akçakoca’ya hareket ediyoruz. Ceneviz Kalesi, Cuma Yeri Merkez Camii, Dilek Kuyusu, Yeni Camii, Konuralp Roma Harabeleri ve Konuralp Müzesi gezilerimizin yapılması ardından İstanbul’a hareket ediyoruz. Akşam saatlerinde sizleri aldığımız noktalara bırakarak, başka bir turda tekrar bir arada olma dileği ile sizleri uğurluyoruz.

Kahvaltı : Tur ücretine dahil otelde açık büfe olarak sunuluyor.
Öğlen Yemeği: Ekstra olarak alınıyor. (Menü ve fiyat bilgisi genel şartlar kısmında belirtilmiştir.)
Akşam Yemeği: Mola tesislerinde alınıyor.Ekstra olarak alınıyor. (Menü ve fiyat bilgisi genel şartlar kısmında belirtilmiştir.)
Konaklama: Dikkat! Bu gece otel konaklaması bulunmamaktadır. Otobüs ile dönüş yolculuğu.
Mola Tesisleri: Bolu Köroğlu Park Tesisleri
Rota: Bolu (108 km) – İstanbul (260 km) Toplam: 368 km