İstanbul | Yeşil Karadeniz ve Batum, Cumartesi

Turizm Bakanlığı’ndan kokartlı profesyonel rehberler eşliğinde gezi Otellerde 5 gece Yarım Pansiyon konaklama5 sabah kahvaltısı ve 5 akşam yemeğiLüks otobüsler ile ulaşımÇevre gezileriEtstur ikramları Gezi Hizmet BedeliMüze Kart


Iletisim Formu

Gönder
Tur Programi
1.GÜN Cumartesi / İstanbul Buluşma Noktaları ve Hareket Gezimizin ilk günü 22.45’te Yenibosna Kültür Üniversitesi, 23.00’te Şişli Evlendirme Dairesi Otoparkı’ndan, 24.00’te Hasanpaşa Yeni Salı Pazarı Otoparkı’ndan hareketle başlıyor.
2.GÜN Pazar / Samsun, Arkeoloji ve Etnoğrafya Müzesi, Atatürk Anıtı, Bandırma Vapuru, Terme, Ünye, Fatsa, Haznedaroğlu Konağı, Ordu, Boztepe Rehberimiz gezimizin ikinci gününde sabah erken saatlerde Çorum – Osmancık Dinlenme Tesisleri’ne varmadan önce kahvaltı paketlerini sizlere dağıtacak. Mola yerinde dileyen misafirler tesiste bulunan kahvaltı imkanlarından da fiyatını ödeyerek yararlanabilirler. Mola sonrası otobüsümüz ile Havza, Kavak Yolu’ndan Samsun’a (Amisos) ulaşıyoruz. İlk durağımız Karadeniz Bölgesi’nin tarih ve arkeolojisini en iyi aktaran Samsun Arkeoloji ve Etnoğrafya Müzesi olacak. Müze ziyareti ardından milli mücadelemizin simgesi olan Samsun Atatürk Anıtı’nda fotoğraf molası ve Atatürk'ü Samsun’a getiren Bandırma Vapuru’nun birebir rekonstrüksiyonunu görüp fotoğrafladıktan sonra Terme’de (Thermiskyra) öğle yemeğimizi alıyoruz. Öğle yemeği ardından Ünye (Onea), güzergahı üzerinden Fatsa’ya (Phadassia) varıyoruz. Deniz savunmasının en güzel örneklerinden birisi olan Bolaman Kalesi ve sivil mimarinin eski örneklerinden olan Haznedaroğlu Konağı’nı görüp fotoğrafladıktan sonra, Ordu’ya (Cotyora) hareket ediyoruz. Ülkemizin en güzel şehir manzaralarından birisini görebilmek için Ordu Boztepe’ye çıkıyoruz. (Dileyen misafirlerimiz ekstra olarak teleferikle 7 dakikalık yolculukla da Boztepe’ye ulaşabilirler.) Boztepe’de verilen yeterli serbest zamanın ardından otelimize hareket ediyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

Kahvaltı: Otobüste dağıtılan Lunch Box (sandviç, muz, gofret, meyve suyu, nane şekeri)
Öğlen Yemeği: Terme Ulusoy Dinlenme Tesisleri (Menü ve fiyat bilgisi genel şartlar kısmında belirtilmiştir.)
Akşam Yemeği: Tur ücretine dahil. Otelde açık büfe veya set menü (Tüm içecekler ekstra)
Konaklama: City Otel / Ordu
Mola Tesisleri: Bolu Köroğlu Park Mola Tesisleri, Çorum-Osmancık Dinlenme Tesisleri, Terme Ulusoy Dinlenme Tesisleri
Rota: İstanbul-Bolu (259 km)-Osmancık (312 km)-Havza (90 km)-Kavak (36 km)-Samsun (41 km)-Terme (60 km)-Ünye (30 km)-Fatsa (25 km) -Ordu (35 km) Toplam: 878 km
3.GÜN Pazartesi / Tirebolu, Sürmene, Uzungöl, Rize, Çayeli MUHTEŞEM BİR DOĞA GEZİSİNE HAZIR MISINIZ?
TUR ÜCRETİNE DAHİL! MİNİBÜSLER İLE YÜKSEK YAYLA GEZİSİ; KARASTER YAYLASI

Gezimizin üçüncü gününde otelde yapılan kahvaltı sonrası hareketle Gülyalı-Piraziz-Bulancak yoluyla antik adı Kerasus olan Giresun güzergahından Tirebolu’ya hareket ediyoruz. Mikroklima iklim özelliği dolayısıyla kaliteli çayı ile meşhur Tirebolu 42 Çay Fabrikası’nda üretim hakkında bilgi alıp fabrika gezisi sonrası çay keyfi… Program bitimi sahil yolu boyunca Giresun ve Trabzon’un sahil ilçeleri eşliğinde yolculuğumuz devam ederken son olarak Of’tan geçerek Solaklı Vadisi’ne sapıyoruz. Çaykara’dan (Katahor) geçerek Uzungöl'e (Saraho) varıyoruz. İlk olarak öğle yemeğimizi İnan Kardeşler Restoran’da serbest olarak alıyoruz. Yemek sonrası muhteşem orman manzarası eşliğinde Karadeniz’in 30 ağaç çeşidinin aynı yerde yetiştiği bölgeyi keşfetmek için bizi bekleyen minibüslerimize binerek yüksek yaylalara doğru çıkmaya başlıyoruz. Karaster Yaylası’nda Uzungöl’ü en yüksekten fotoğraflarken Karadeniz’in muhteşem doğasına bir kere daha hayran kalacak belki de kendinizi özellikle bahar aylarında daha çok karşılaştığımız bulut denizi manzarasında bulutların üzerinde bulacaksınız. Dönüşümüzde Uzungöl’de verilen serbest zaman sonrası otelimize hareket ediyoruz.
NOT: Yüksek yaylanın hava koşulları, sis vb. yüzünden gezilemeyecek olması ihtimalinde Uzungöl’de farklı bir yüksek yayla gezisi gerçekleştirilecektir.

Kahvaltı: Tur ücretine dahil, otelde açık büfe olarak sunuluyor.
Öğlen Yemeği: İnan Kardeşler Restoran ya da Şeflerin Restaurant / Uzungöl –Çaykara/Trabzon (Menü ve fiyat bilgisi genel şartlar kısmında belirtilmiştir.)
Akşam Yemeği: Tur ücretine dahil. Otelde açık büfe veya set menü (Tüm içecekler ekstra)
Konaklama: Çavuşoğlu Otel / Çayeli - Rize
Mola Tesisleri: Tirebolu 42 Çay Fabrikası. Sürdovbısa Bıçakları Sürmene
Rota: Giresun (46 km)-Keşap (12 km) - Tirebolu (34 km)-Akçaabat (73 km)-Trabzon (15 km) -Uzungöl (115 km)-Rize (66 km)-Çayeli (20 km) Toplam: 381 km
4.GÜN Salı / Çamlıhemşin, Kaçkarlar, Fırtına Vadisi, Ayder Yaylası MUHTEŞEM BİR DOĞA GEZİSİNE HAZIR MISINIZ?
TUR ÜCRETİNE DAHİL! MİNİBÜSLER İLE YÜKSEK YAYLA GEZİLERİ; ÇİNÇİVA KÖPRÜSÜ, ZİLKALE PALOVİT ŞELALESİ KALEGON, GELİN TÜLÜ ŞELALESİ, GALER DÜZÜ, AŞAĞI KAVRON, YUKARI KAVRON
Gezimizin dördüncü gününde otelde yapılan kahvaltı sonrası hareketle Kaçkar Dağları Milli Parkı’na gitmek üzere Çamlıhemşin’e hareket ediyoruz. Kaçkarlar’ın iki ayrı vadisi boyunca minibüslerle yayla turu yapıyoruz. İlk olarak Fırtına Vadisi’ni oluşturan iki koldan Büyükdere boyunca ilerleyerek ekosistemdeki endemik bitkilerin ve soyları tükenmekte olan hayvanların ana yaşam yeri olan Fırtına Vadisi boyunca ilerleyerek Cenevizlilerden kalma tek kemerli köprüleri yol boyunca görüyor ve günümüze kadar en iyi durumda gelen Çinçiva Köprüsü’nü görüp fotoğraflıyoruz. Sonrasında ise bir tepe üzerine kurulmuş olan Zilkale’ye ulaşacağız. Zilkale’nin görülmesi sonrası bineceğimiz minibüslerimizin bizleri götüreceği yer bir diğer harika, Palovit Şelalesi olacak. Fotoğraflar çekip, doğa yürüyüşü yaparken burada, eşsiz doğal güzellikler bizlere eşlik edecek. Dünyanın en önemli 30 doğal yaşam alanı olan bu bölgedeki gezimizin ardından geriye dönerek Dere Restoran’da serbest öğlen yemeğimizi alarak tekrar minibüslerimize biniyor ve vadinin diğer kolundan devam ederek Ayder Yaylası, Gelin Tülü Şelalesi ve Kalegon'u gördükten sonra Galer Düzü (1600 m) dağcılık merkezi olan Aşağı ve Yukarı Kavron Yaylası (2360 m) gezilerimizi yapıyoruz. Günün sonunda bir Laz köyü olan Dikkaya’daki (Mekaleskirit) otelimizde konaklama, dileyen misafirlerimizle köy gezisi gerçekleştiriyoruz. Akşam yemeği ardından tulum eşliğinde horon otelimizde.

Kahvaltı: Tur ücretine dahil, otelde açık büfe olarak sunuluyor.
Öğlen Yemeği: Dere Restaurant-Yöresel Yemekler / Dikkaya - Çamlıhemşin (Menü ve fiyat bilgisi genel şartlar kısmında belirtilmiştir.)
Akşam Yemeği: Tur ücretine dahil. Otelde açık büfe veya set menü (Tüm içecekler ekstra)
Konaklama: Dere Otel / Çamlıhemşin-Rize
Mola Tesisleri:
Rota: Çamlıhemşin (50 km)- Ayder (25 km) Toplam: 75 km
5.GÜN Çarşamba / Batum, Gürcistan, Pazar Gezimizin beşinci gününde otelde yapılan kahvaltısı sonrası aracımız ile Sarp Sınır Kapısı’na doğru hareket ediyoruz. TC Nüfus Cüzdanı ile Gürcistan sınır kapısını geçip komşu ülkede Batum iline giriyoruz. Gönye Kalesi’nde panoramik fotoğraf molası ardından Çoruh Nehri’ni geçerek Batum’a ulaşacağız. Dünyadaki bütün bitki türlerini barındıran Botanik Parkı gezdikten sonra Gürcü mutfağının lezzetlerini doyasıya tadacağınız öğle yemeği molası vereceğiz. Orta Camii, Etnografya Müzesi, Şehir Parkı, Batum Limanı, Avrupa Meydanı ve Medea Anıtı gezileri ardından verilen yeterli serbest zaman sonrası Türkiye’ye tekrar giriş yapıyor ve otelimize hareket ediyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

Programın alt kısmında belirtilen Batum giriş uyarılarını lütfen inceleyiniz.!

Kahvaltı: Tur ücretine dahil, otelde açık büfe olarak sunuluyor.
Öğlen Yemeği: Bakuryani Restaurant-Yöresel Yemekler / Batum – Gürcistan (Menü ve fiyat bilgisi genel şartlar kısmında belirtilmiştir.)
Akşam Yemeği: Tur ücretine dahil. Otelde açık büfe veya set menü olarak sunuluyor. (Tüm içecekler ekstra)
Konaklama: Deniz Konak Otel / Pazar-Rize
Mola Tesisleri:
Rota: Çamlıhemşin - Sarp (74 km)- Batum (20 km)-Batum - Sarp (20 km)-Pazar (72 km) Toplam: 186 km
6. GÜN Perşembe / Trabzon, Ayasofya, Atatürk Köşkü, Gümüşçüler, Sümela Manastırı, Ayazma, Kaya Kilisesi ve Su Kemerleri, Hamsiköy, Zigana Geçidi, Ordu Gezimizin altıncı gününde otelde yapılan kahvaltı sonrası hareketle Trabzon Merkez’deki turumuza başlıyoruz. Kommenoslar dönemi merkez kiliselerinden biri olan ve şu an müze olarak kullanılan Trabzon Ayasofyası ilk durağımız. Sonraki durağımız ise Türkiye’de ki en güzel Atatürk Evleri’nden birisi olan Atatürk Köşkü. Trabzon’a özgü, gümüş kazaz ve hasır işlerinin tanıtılıp satışının yapıldığı Saray Gümüş. Burada verilen serbest zaman ardından Akçaabat’a geliyoruz. Akçaabat Nihat Usta’da serbest öğlen yemeğimizi aldıktan sonra Karadeniz denilince ilk akla gelen 1650 m yükseklikteki Karadağ'ın eteklerinde yer alan Sümela Manastırı’na ulaşıyoruz. Manastır gezisi esnasında Ayazma, Kaya Kilisesi ve su kemerlerini geziyoruz. Belirlenen zamanda Zigana Geçidi’ne hareket ediyoruz (1820m). Geçitte verilen fotoğraf molasının ardından dönüşte Hamsiköy’ü panoramik olarak görüyor ve ünlü sütlacından tatmak isteyenler için kısa bir mola veriyoruz. Gezimizin sonunda Trabzon-Giresun güzergahı üzerinden Ordu’ya ulaşıyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

Kahvaltı: Tur ücretine dahil, otelde açık büfe olarak sunuluyor.
Öğlen Yemeği: Akçaabat Nihat Usta veya Sümela Restaurant. (Menü ve fiyat bilgisi genel şartlar kısmında belirtilmiştir.)
Akşam Yemeği: Tur ücretine dahil. Otelde açık büfe veya set menü (Tüm içecekler ekstra)
Konaklama: Balıktaşı Otel / Ordu
Mola Tesisleri:
Rota: Pazar-Trabzon (110 km)-Maçka (25 km) - Sümela (20 km )-Trabzon (45 km)-Ordu (165 km) Toplam: 365 km
7.GÜN Cuma / Ordu, Samsun, Sinop, Hamsilos Fiyordu, Tarihi Ceza Evi, Merzifon, İstanbul Gezimizin yedinci gününde otelde yapılan kahvaltı sonrası ülkemizin en kuzeydeki ili Sinop’a ulaşıyoruz. Küçük ve şirin bir il olan Sinop’ta ülkemizin tek fiyordu, yemyeşil ormanı, denizin bir nehir gibi kara içine girdiği Hamsilos Koyu, Akliman, Maket Gemi Yapım Atölyeleri, romanlara ve türkülere konu olmuş tarihi hapishaneyi gezip, Sinop limanda öğle yemeği için mola veriyoruz. Sinop’ta nokul tatmayı ve kendinize maket gemi atölyelerinden bir tane gemicik almayı unutmayın. Ardından dönüş yolculuğumuz başlıyor. Samsun, Bolu güzergahı üzerinden İstanbul’a ulaşıyoruz. Başka bir turda tekrar bir arada olma dileği ile sizleri uğurluyoruz.

Kahvaltı: Tur ücretine dahil, otelde açık büfe olarak sunuluyor.
Öğlen Yemeği: Akliman Restoran’da yada serbest olarak alınıyor. (Menü ve fiyat bilgisi genel şartlar kısmında belirtilmiştir.)
Akşam Yemeği: Serbest olarak alınmaktadır. (Menü ve fiyat bilgisi genel şartlar kısmında belirtilmiştir.)
Konaklama: Dönüş yolculuğu! Bugün konaklama bulunmuyor.
Mola Tesisleri: Terme Ulusoy Tesisleri, Bolu Köroğlu Park Tesisleri
Rota: Ordu-Samsun (150 km)-Sinop (157 km)-Samsun (157 km)-Bolu (479 km)-İstanbul (260 km) Toplam: 1203 km
UYARI BATUM'A GİRİŞ UYARISI *Gürcistan’a ağrı kesiciler başta olmak üzere ilaç sokmak kesinlikle yasaktır. Konu ile ilgili detaylı bilgiyi rehberlerimizden alabilirsiniz.
*Gürcistan hükümeti eski, deforme olmuş, kenarları bozulmuş olan kimlik ile giriş yapmayı kabul etmemektedir.
*Nüfus cüzdanı ile Gürcistan’a seyahat edecek 18 yaşından küçük vatandaşlarımız, Gümrük Bakanlığı mevzuatı uyarınca anne ve babalarının nezaretinde veya anne ve babaların birlikte nezaretinde veya yanlarında bulunmayan anne ve babasının yazılı resmi (noterden alınacak) muvafakatini ibraz etmek sureti ile Türkiye’den çıkış işlemi yapabilecektir.
*Bebekler dahil tüm misafirlerin kimliklerinde fotoğraf olması gerekmektedir.
*Yurt dışından Türkiye’ye pasaportla giriş yapmış olan yabancı misafirlerin Gürcistan’a gidip Türkiye’ye dönebilmesi için Türkiye’ye çoklu (multiple) vize girişi almış olmaları gerekir. Ayrıca Gürcistan’ın pasaport ya da kimliklerin ait olduğu ülkelere olan vize protokolüne göre vizeli-vizesiz geçiş sağlanacaktır.
*KKTC vatandaşlarının Türkiye’ye giriş yaparken TC kimliklerini kullanarak girmeleri doğrultusunda Gürcistan’a TC kimlikleri ile girebileceklerdir. Avrupa Birliği pasaportuyla Türkiye’ye giriş yapan KKTC vatandaşları da Türkiye’ye dönebilmek için çoklu (multiple) vize almış olmaları gerekir.
30.000 lari veya üzerindeki meblağa tekabül eden Türk Lirası, döviz, altın vb. bulundurmaları halinde, Gürcistan Gümrük memurlarına sözlü ya da yazılı olarak paralarını beyan etmeleri gerekir. Beyan edilmeyen paraya Gürcistan mevzuatınca el konmaktadır.
*Batum’a geçişte Sarp Sınır Kapısında yoğunluk yaşanabilir. Grubun çoğunluğunun isteği doğrultusunda tur rehberi alternatif gezi düzenleyebilir.